zavolat +420 734 158 880

ZERO WASTE look pro Tvůj brand

Autor článku:

Martin Kozubek

Rubriky:

EKO

Kompostovatelné tašky

Kompostovatelné tašky Zobrazit více

Libíl se článek ?

Zero waste je zajímavým trendem poslední doby. Hlavní myšlenkou je promyšlená realizace svých potřeb, omezení nákupu na nezbytné věci, zužitkování, následná recyklace a zkompostování odpadů. 

Co můžu udělat teď? Omezit používání jednorázových obalů a tašek.

Jistě jste slyšeli o ostrovech plastového odpadu, které se vznášejí v naších oceánech Jeden z nich je tak velký jako celé Německo, Francie a Portugalsko dohromady.  Také je všeobecně známy dopad mikroplastů na život v moři. Proto vyrábíme jen na konkrétní poptávku. 

Tašky, batohy, pytlíky a další obaly na míru, k mnohonásobnému využití, také z recyklovaných materiálů.

Připravili jsme pro Vás náš výběr ZERO WASTE friendly materiálů.

BAVLNA

Tento materiál poskytuje nespočet možností. Od výběr gramáže, přes tvar, velikost, možnosti uzávěru, délku uší a v neposlední řadě po volbu potisku, nebo možnost barvy. Šijeme pytlíky, které umí plně nahradit mikrotenové sáčky, dostupné v obchodech. Pro ty je skvělou volbou tenká bavlna s provazovým stahováním na jedné nebo na dvou stranách. Zákazníky také jistě potěší nabídka kvalitních bavlněných tašek do kterých si pohodlně sbalí celý nákup. 

Bud originální! Taška 38×42 cm ze 140gsm bavlny je už passe. 

Bavlněná sportovní taška, nebo batoh? Skvělé řešení. Každý sportovec ocení prodyšný bavlněný materiál. Boty v bavlněném pytlíku? Proč ne.

Oblíbené síťovky? Ano. Delší ucho na rameno, nebo kratší do ruky? Tvoje taška může mít obojí. A to z daleka není všechno. Naše bavlna má Fairtrade i GOTS certifikáty. 

RECYKLOVANÉ materiály

Pomůžeme Vám s výběrem nejekologičtější varianty.

Víte, že většinu plastových materiálů, jako je polyester, polypropylen nebo netkanou textilií jde vyrobit z recyklovaného plastu? I vaše taška může být vyrobená z recyklovaných PET láhví, a plastového odpadů,
posbíraného z pláží nebo vyloveného z moře. Také pro výrobu obyčejných igelitek, nebo e-commerce sáčků jde zvolit recyklovaný materiál.

Táhneme za jeden provaz. Naším cílem je spokojený výrobce, zadavatel, zákazník i naše planeta.

Zero Waste není jen trendem, ale cestou pro lepší budoucnost.

Pratelný papír

Přesně tak. Papír, který je možné prát a nezničí se.

Je to celulóza impregnována latexem. Je vyroben z přírodních materiálů, a díky impregnaci je pevný, poddajný, netrvá se a zároveň si zachovává strukturu a výhled papíru. Wash paper se poprvé objevil jako riflová etiketa, která byla náhradou za dražší kožené nášivky. Proto je také nazýván nepravou nebo veganskou kůži.  

Vhodný pro novou fashion kolekci Tvé značky

Tašky a batohy z pratelného papíru jsou nevšedním módním doplňkem, který poslouží dlouhá léta. Ideálně se hodí pro značky, které myslí na udržitelnost a recyklaci. 

Papír, který si tyká s módními trendy

Pratelný papír nabízí nespočet možnosti. Jde z něj ušít tašku, psaníčko, kabelku, batoh, peněženku, kosmetickou tašku … a snad všechno co Tě napadne. Materiál je velice efektivní a ekologický. Lze ho snadno kombinovat s jinými prvky třeba z bavlny, filcu nebo kůže.

Obaly z bambusu, recyklovaného papíru nebo cukrové třtiny

Od 1.1.2021 jsou zakázány jednorázové plastové obaly na jídlo, po 1. červenci by už nikde neměly být dostupné. Skvělou variantou jsou obaly vyrobené z přírodních materiálu.

Misky, talíře, kelímky i menuboxy se skvěle hodí pro studenou i teplou kuchyni. Zaujmou nevšedním vzhledem a ekologickým zpracováním. Umíme je vyrobit na míru, s potiskem i příborem. 

Pro potisk volíme jen ekologicky schválené barvy. Další možností může být embossované logo.

Obaly z přírodních materiálů nabízejí mnoho výhod a jsou kompostovatelné. Naše obaly mají všechny potřebné
certifikace. Unikátní branding je pro nás samozřejmostí.

Nejen jídlo, také elektronika si zaslouží ekologický vzhled!

K obalu můžeme přidat gumičku, provázek, nebo stužku, i tady si sami vyberete materiál, barvu i šířku. Obaly z recyklovaného papíru se skvělé hodí pro Váš produkt. 

PLA materiál

Naše sáčky a obaly z PLA materiálů jsou 100% kompostovatelné. Jsou vyrobené ze surovin rostlinného původu.

Základní surovinou pro jeho výrobu je rostlinná biomasa (kukuřice, obilniny, brambory, cukrová řepa a další), a proto není závislý na ropě a jejich příměsí. Je vyráběn z rostlinného škrobu. Od klasických plastů se liší tím, že je možné jej biologicky degradovat, zkompostovat a přeměnit na kvalitní biomasu či humus, čímž nepředstavuje ekologickou zátěž. Jeho výroba je energeticky o 65 % méně náročná než výroba plastových obalů, a snižuje produkci skleníkových plynů. 

Z materiálu PLA jde vyrobit větší tašky s průhmatem nebo s ušima, různé sáčky, také s možnosti zipového uzávěru, a e-commerce obálky.

K potisku používáme pouze ekologicky přijatelné barvy, proto i s potiskem jsou naše sáčky plně biodegradabilní.

Jste na vážkách? Spojte se s námi – sale@sale-ostrava.cz, www.sale-ostrava.cz

Produkty z článku:

Další novinky: