zavolat +420 734 158 880

PLA kompostovatelné tašky a sáčky

Autor článku:

Martin Kozubek

Rubriky:

EKO

Kompostovatelné tašky

Kompostovatelné tašky Zobrazit více

Libíl se článek ?

Klasických igelitek potkáváme v obchodech denně spoustu, ale co jejich alternativy? Dostupné a poměrně oblíbené jsou i papírové tašky a k těmto možnostem se přidává hned několik dalších řešení, třeba tašky z rozložitelného plastu.

Tato varianta se na první pohled může jevit jako šetrnější k životnímu prostředí, ale prvotní zdání může klamat. Ne všechny zdroje pro výrobu jsou totiž neškodné (nepochází z rostlin). Stále se na trhu objevují rozložitelné tašky, které se však vyrábí z ropy, stejně jako každé jiné, přírodě ubližující. Jejich jediným rozdílem je schopnost po čase se rozložit. Nikoliv ale doslova, pouze se rozloží na plastové mikročástice a v půdě zůstanou dlouho, stejně jako jakýkoliv jiný plast.

Biologicky rozložitelný plast (PLA) však z povrchu Země nezmizí jen na oko, ale splyne s přírodou, jelikož je vyroben z přírodních polymerů, nejčastěji z kyseliny mléčné a kukuřičného granulátu. Bohužel, kvalita tohoto plastového materiálu se odráží i na jeho ceně, a tak o tuto alternativu není zájem tak velký, jaký by si zasluhovala. Plasty jako takové je těžké vyřadit z našeho života úplně, stačí ale udělat pár malých odlišných rozhodnutí, která nás neomezují a podat přírodě pomocnou ruku.

A jak poznáte, co kupujete?

Na kvalitních produktech najdete pravdivé informace o jejich původu, i zda jsou kompostovatelné. Cílem tedy je kupovat kompostovatelné sáčky, které se i se svým obsahem mění na výživný substrát. Pak už stačí jen naložit s tímto materiálem správně – kompostovatelný sáček s bioodpadem uložit do kompostu, kde se o něj postarají mikroorganismy.

Takto pomáháme pomocí kvalitních bioplastů my:

U nás v SALE jsme velkými zastánci zero-waste řešení, a proto se, mimo jiné, soustředíme i na výrobu všelijakých obalů z PLA materiálu. Naším cílem je nabídnout co nejširší škálu produktů ekologického původu našim zákazníkům, kteří v tom jedou s námi.  Jsme hrdí, že jsme se naší snahou a zájmem o životní prostředí stali členem FAIRTRADE a můžeme tak i firmám poskytovat kvalitní, ekologické možnosti.

Konkrétně jsme v nedávné době spolupracovali s bezobalovým obchodem U Vážky, pro který jsme na zakázku vyrobili zerowaste obaly, a měli jsme tu možnost přispět šetrnému přístupu této firmy.

Každý podnikatel má představy o svých reklamních produktech jiné, a proto necháváme kompletní návrh na našich klientech. Člověk by řekl, že u PLA sáčků a doypacků se toho moc vymyslet nedá, my ale máme připravené různé variace a detaily, díky kterým může být i tak základní produkt originálním. Nabízíme možnost uzavíratelného vrchu, spodního skladu pro zvýšení objemu a volitelná velikost, tvar i potisk jsou u nás samozřejmostí. Pro vnitřní vrstvu používáme 100% kompostovatelný certifikovaný materiál a volba toho vnějšího je opět na našich klientech – výběr tvoří přírodní hnědý, nebo bělený papír.

Produkty z článku:

Další novinky: